Chorvatsko 2010

...Primošten...


Itinerář cesty

  • 10.9. - odjezd z Mladé Boleslavi směr Chorvatsko
  • 11.9. - zátoka Tepli Bok - ubytování
  • 12.9. - veget u moře, Primošten
  • 13.9. - Národní park Krka
  • 14.9. - leháro u moře, Primošten
  • 15.9. - Trogir
  • 16.9. - lenošení u moře
  • 17.9. - lenošení u moře
  • 18.9. - Rogoznica
  • 19.9. - návrat do Čech

Naše první dovolená s kamarády Martinem a Barčou byla vymyšlena celkem narychlo. 10. září jsme společně vyrazili autem do Chorvatsko bez zajištěného ubytování a doufali, že nám vyjde počasí. Naším cílem byla oblast kolem města Primošten, což je nejjižnější místo Severní Dalmácie.


Oaza
Apartmány Oaza

Nějakou dobu jsme strávili hledáním vhodného, ne moc drahého, ubytování. Zalíbily se nám apartmány Oaza v zátoce Tepli Bok (zhruba 1,5 km od Primoštejnu), které víceméně zely prázdnotou. Na vrátkách byl kontakt na majitele, se kterým jsme se po telefonu domluvili na týdením pobytu.


Oaza
Výhled z apartmánu

Jelikož nikde nikdo nebyl a klíče byly ve dvěřích, mohli jsme si vybrat jakýkoliv apartmán. Nakonec volba padla na dva apartmány vedle sebe, co nejblíže moři. Apartmán měl dvě ložnice, dvě koupelny, obývací pokoj s kuchyňkou, wifi připojení a velkou terasu se zahradním nábytkem a lehátky na pláž. Měli jsme veškerý komfort :)


Oaza
Cesta od apartmánu na pláž

Náš první výlet směřoval do města Primošten. Jelikož bylo vzdálené jenom 1,5 km vydali jsme se tam pěšky. Kamenitá cesta vedla podél moře borovicovým hájem. Prošli jsme si město, které je tvořeno dvěma poloostrovy a ochutnali jsme chobotničky prodávané v papírovém kornoutu.


Cesta do Primoštenu
Cesta do Primoštenu

Dalším místem, kam jsme se chtěli podívat a také podívali byl národní park Krka. Vybrali jsme si vstup Lozovac, odkud nás autobus převezl z parkoviště k prvním vodopádům. Odtamtud jsme již pokračovali sami podél toku řeky po dřevěných chodníčcích a lávkách k dalším vodopádům.


NP Krka
Skradinské vodopády

Využili jsme možnosti a pod Skradinským vodopádem jsme se vykoupali.


NP Krka
Koupání pod Skradinskými vodopády

Po dni stráveném u moře a odpolední procházce do Primoštenu jsme se rozhodli zajet do města Trogir, které je zařazeno do seznamu světových kulturních památek UNESCO. Celá historická část města je tvořená budovami ze světlého kamene s oranžovými střechami. Nejvýznamnější památkou je katedrála sv. Vavřince ze 13. století.


Trogir
Katedrála sv. Vavřince

Další dva dny jsme strávili u moře. Pro náš poslední výlet jsme si vybrali městečko Rogoznica, kde se nachází jachtařská marina. Počasí nám po celou dobu vyšlo skvělé a vrcholem všeho byla cena za ubytování. Majiteli jsme se již nedovolali, ani on nás nijak nekontaktoval, zanechali jsme mu dokonce i náš email, ale nakonec jsme museli odjet bez placení :) Takže nakonec cena za ubytování byla nula.


Rogoznica
Marina v Rogoznici

Kompletní galerii fotek naleznete zde.